adyan
01 اسفند 1401 - 15:34

پاسخ تند و تیز اولیانوف به توییت «شبه‌ تهدیدآمیز» بورل علیه ایران

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی به اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره ایران پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در نهادهای بین‌المللی در واکنش به توییت جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره ایران و طرح ادعاهای تکراری و مداخله‌جویانه علیه تهران، نوشت که «زبان تهدید علیه ایران جواب نمی‌دهد.»

بورل با اشاره به مکالمه با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی، در توییتر با تکرار ادعاهای تکراری و مداخله‌جویانه نوشت: بار دیگر بر موضع اتحادیه اروپا درباره رفتار ایران تاکید کردم: نقض حقوق بشر، حمایت از تجاوز روسیه و زندانی کردن توجیه‌ناپذیر شهروندان اتحادیه اروپا را متوقف کنید. ایران فوراً باید با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کند.

اولیانوف اما در توییتر در واکنش به این ادعاها نوشت: به نظر شبیه یک اولتیماتوم است. این روزها اتحادیه اروپا نامش را دیپلماسی گذاشته است. بروکسل نمی‌فهمد که چنین ادبیاتی برای مقامات ایران، جواب نمی‌دهد.

پاسخ تند و تیز اولیانوف به توییت «شبه‌ تهدیدآمیز» بورل علیه ایران

بورل پیش از این نیز در حمایت از اغتشاشات اخیر ایران، بارها درصدد دامن زدن به آشوب‌ها برآمده و ادعاهایی از این دست مطرح کرده بود. او و مقامات اروپایی و آمریکایی همچنین به دفعات بر ادعای ارسال سلاح از تهران به مسکو و استفاده از این سلاح‌ها در جنگ اوکراین پافشاری کرده و هر بار مقامات دو کشور قویاً این ادعاها را رد کرده‌اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1046260