adyan
16 بهمن 1401 - 12:19

برگزاری محافل خاطره‌گویی انقلاب در ۲۰ مسجد شهر بیرجند ‌

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی از برگزاری محافل خاطره‌گویی انقلاب در ۲۰ مسجد بیرجند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  بیرجند ، مجید کریمیان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ایام‌الله دهه فجر فرصتی است تا آنچه که بودیم و آنچه که شدیم را برای نسل‌های آینده تبیین کنیم و اجازه ندهیم دشمن با حیله‌ها و مکر فراوان این گوهر را از ما بگیرد.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با بیان اینکه برگ‌های خاطرات انقلاب را مدام باید مرور کرد، افزود: هر روزی که مردم برای رسیدن به هدفشان تلاش کردند و روزهایی که نسل امروز شاید درک درستی از آنها نداشته باشند و انقلاب بزرگی که مردم آن را رقم زدند و ماندگار کردند را باید برای نسل‌های آینه این انقلاب تبیین کنیم.

وی با اشاره به برگزاری محافل خاطره گویی عنوان کرد: خاطره گویی یکی از بهترین محافل برای بازگویی حقایق، واقعیت‌ها و اتفاقات زمان قبل از و بعد از انقلاب اسلامی است که چگونه توانستیم با وحدت و همدلی و ایمان بر رژیم منحوس پهلوی پیروز شویم.

کریمیان گفت: داستان‌ها وقتی از خود مردم باشند، از دل آنها بگوید و از زبان مردم جاری شود یعنی واقعیت داشته باشند آن موقع جان می‌گیرد و به دل می‌نشیند.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با بیان اینکه 20 مسجد و محله بیرجند میزبان برگزار محافل خاطره‌گویی هستند، افزود: در این محافل طی دهه مبارک فجر با حضور رزمندگان دفاع مقدس و انقلابیون به تبیین اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی به زبان ساده و هنری پرداخته می‌شود.

وی بیان کرد: این محافل از ابتدای دهه فجر در بیرجند بر پا شده که با استقبال خوبی رو به رو بوده است و تا پایان دهه مبارک فجر ادامه دارد و چه خوب است این نوع محافل افزایش یابد تا شاهد برقراری ارتباط بیشتر بین نسل انقلاب و نسل جدید باشیم و نگذاریم دشمن از این فاصله به نفع خود بهره ببرد.

انتهای پیام/ 252/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1019785